NYHETER

2020-10-11
ES RACO (IRE) vinner
MALMÖ HÖSTHANDICAP 2020





2020-09-27
SINGLE MALT (SWE)




2020-09-27
PREVENT (GB)





FLER NYHETER

NYHETSARKIV


2020-10-11, ES RACO (IRE) vinner
MALMÖ HÖSTHANDICAP 2020
2020-09-27, SINGLE MALT (SWE)
2020-09-27, PREVENT (GB)
2020-08-26, PREVENT (GB)
2020-08-26, AMON RA (GB)
2020-08-19, Mr STENSON (GB)
2020-08-02, REUNION ISLAND (IRE) vinner
LAMBADA CUP 2020
2020-07-22, SEA LIEUTENANT (IRE)
2020-07-12, NOCENTSINKENTUCKY (USA) vinner
WIKINGTRYCK DERBY DAY SPRINT 2020
2020-05-27, DEEP DIRECTION (SWE)
2020-05-24, NOCENTSINKENTUCKY (USA)
2020-05-03, AMON RA (GB)
2020-04-26, MALBEC (IRE)
2020-04-26, BREAKDANCER (FR)
vinner GOFFS SKÅNSKA TRÄNGREGEMENTETS MINNESLÖPNING
2020-04-08, SILVER DASH (DEN)
2019-12-08, BREAKDANCER (FR)
2019-11-20, HAVANA RED (GB)
2019-11-10, TOOSH CARLRAS (DEN) vinner
SVENSK KRITERIUM CONSOLATION 2019
2019-11-08, RADIANT CARLRAS (DEN)
ÅRET 2-ÅRING i KLAMPENBORG 2019
2019-10-30, NOCENTSINKENTUCKY (USA)
2019-10-23, Mr STENSON (GB)
2019-10-23, VALENTIN APACHE (SWE)
2019-10-23, BULLOF WALL STREET (USA)
2019-10-23, SEA THE SHADOW (GB)
2019-10-13, IRISH PROSECUTOR (IRE)
2019-09-15, NOCENTSINKENTUCKY (USA)
2019-08-11, RADIANT CARLRAS (DEN) vinner
GOFFS FUTURITY STAKES 2019
2019-08-04, NOCENTSINKENTUCKY (USA)
vinner LAMBADA CUP 2019
2019-08-04, ES RACO (IRE)
2019-07-24, GULFSTREAM TIGER (USA)
2019-07-05, HAVANA RED (GB)
2019-06-26, COUPLES (GB)
2019-06-22, RADIANT CARLRAS (DEN)
2019-06-19, NOCENTSINKENTUCKY (USA)
2019-06-09, ES RACO (IRE)
2019-05-29, ES RACO (IRE)
KAY JENSENS PRIS 2019
2019-05-08, ES RACO (IRE)
2019-04-28, RIWAJ (GB)
2019-04-28, LAUDATUR (GB)
2019-04-10, Mr STENSON (GB)
2018-12-03, DONATELLA (DEN)
2018-12-03, AMON RA (GB) vinner
SKÅNELANDLÖPNING 2018
2018-12-03, BREAKDANCER (FR)
2018-11-14, ES RACO (IRE)
2018-10-24, DONATELLA (DEN)
2018-10-24, BALEN (IRE)
2018-10-04, BREAKDANCER (FR)
2018-09-02, VALENTIN APACHE (SWE) vinner
YORK STUTTERI DANSK KRITERIUM 2018
2018-08-29, BREAKDANCER (FR)
2018-08-06, AMON RA (GB) vinner
LAMBADA CUP 2018
2018-08-06, BREAKDANCER (FR)
2018-08-06, SEA LIEUTENANT (IRE) vinner
HURRICANELÖPNING 2018
2018-07-25, WALVIS BAY (DEN)
2018-07-15, AMON RA (GB) vinner
SCANDIC DERBY JUVENILE 2018
2018-07-08, AMON RA (GB)
2018-07-07, VALENTIN APACHE (SWE)
2018-06-20, GUATONA (den)
2018-06-14, SEA LIEUTENANT (IRE) vinner
SVENSKT DERBY TRIAL 2018
2018-06-14, SHAKE THE DISEASE (IRE) vinner
VOTERLÖPNING 2018
2018-05-21, COUPLES (GB)
2018-05-21, SEA LIEUTENANT (IRE)
2018-05-08, RIWAJ (GB)
2018-05-08, SEA LIEUTENANT (IRE)
2018-04-29, COUPLES (GB)
2018-04-21, MARIYNA (DEN)
2018-04-18, STRICKER (GB)
2018-04-04, SHAKE THE DISEASE (IRE)
2017-12-06, COUPLES (GB)
2017-11-29, RIWAJ (GB) vinner
MANOUSTIELÖPNING 2017
2017-11-05, WORTHY BOY (DEN) vinner
SVENSKT KRITERIUM 2017
2017-10-05, KISSTOMORROWGOODBY (USA)
2017-10-05, ONLY BACAN (CHI)
2017-09-28, RIVER PLATE (IRE)
vinner SCANIA SPRINT 2017
2017-09-28, MOMO BARONE (GB)
2017-09-20, GUATONA (den)
2017-08-30, BALEN (IRE)
2017-08-30, ONLY BACAN (CHI)
2017-08-30, ZEWINA ZAID (SWE)
2017-08-19, WORTHY BOY (DEN) vinner
SCANDINAVIAN OPEN YEARLING SALE PRODUCE STAKE 2017
2017-08-14, PRIMERA MANO (IRE)
2017-08-14, RIWAJ (GB) vinner
LAMBADA CUP 2017
2017-08-09, RIVER PLATE (IRE)
2017-08-05, WORTHY BOY (DEN) vinner
SKANDINAVISK OPDRAETNINGSLOB 2017
2017-07-16, RIWAJ (GB) vinner
BRA FLY DERBY JUVENILE
2017-07-16, LANDS END (DEN) vinner
ZAWAWI CUP (Gr3)
2017-07-15, WORTHY BOY (DEN)
2017-07-09, RIWAJ (GB)
2017-06-15, STRICKER (GB) vinner VOTERLÖPNING 2017
2017-06-07, LANDS END (DEN)
2017-05-31, FREE RIDE (IRE)
2017-05-27, ANGELIA (den), Såld!
2017-05-07, GÖTEBORG PREMIÄR 2017
LANDS END (DEN)
2017-04-30, STRICKER (GB)
2017-04-22, KLAMPENBORG PREMIÄR 2017
LANDS END (DEN)
2016-12-23, GOD JUL 2016!!!
2016-11-30, ZEWINA ZAID (SWE)
2016-11-02, MY DREAM (SWE)
2016-09-13, ROXY SKY (IRE)
2016-09-13, AMADEUS SPRINT (IRE)
2016-09-09, LANDS END (DEN) vinner
BREEDERS TROPHY SPRINT 2016
2016-08-25, FINT ÅRING TILL SALU!
2016-08-24, MAC RACING på Goffs UK
2016-07-23, NEGROAMARO (DEN)
2016-07-16, SPECTRE (IRE) vinner
TAITTINGER DERBY SPRINT
2016-07-05, MOMO BARONE (GB)
2016-07-03, LANDS END (DEN)
2016-06-29, STRICKER (GB)
2016-06-26, SEA COMMANDER (IRE)
2016-06-08, SPECTRE (IRE)
2015-12-02, NEGROAMARO (DEN)
2015-10-11, RIVER PLATE (IRE) vinner
STOSPRINT
2015-10-08, MOMO BARONE (GB)
2015-09-09, AMADEUS SPRINT (IRE)
2015-09-02, HIJO DE REINA (IRE)
2015-07-18, FREE RIDE (IRE) vinner
SCANDIC DERBY SPRINT 2015
2015-06-28, LANDS END (DEN) vinner
DANSK 2000 GUINEAS 2015
2015-06-24, AROUND THE CORNER (IRE)
2015-06-18, RAFAEL SCHISTL första jockey
i stall Castro 2015
2015-06-15, POULINE (IRE) vinner
SVENSKT DERBY TRIAL 2015
2015-06-10, HIJO DE REINA (IRE)
2015-06-03, POULINE (IRE)
2015-06-03, RIVER PLATE (IRE)
2015-05-12, MOMO BARONE (GB) tredje raka!!!
2015-05-03, MOMO BARONE (GB) vinner igen!!!
2015-04-19, MOMO BARONE (GB)
2015-04-12, FREE RIDE (IRE)
2015-04-01, POULINE (IRE) vinner i premiärloppet
2014-08-31, PAVEMENT (IRE)
2014-08-13, AROUND THE CORNER (IRE)
2014-08-10, LAMBADA CUP 2014
2014-08-06, MUMMY'S GRAND (SWE)
2014-07-23, GUATON (SWE)
2014-07-12, LAND'S END (DEN)
2014-06-29, MILL'S FINEST (DEN)
2014-06-18, RAW SUGAR (IRE)
2014-06-16, OLE BISPELUND
köper på
GOFFS LONDON SALE
2014-05-27, BORGEN (IRE)
VOTERLÖPNING
2014-04-23, MENSONI (IRE)
2014-04-13, FREE DESPATCH (GB)
2014-02-17, Välkommen
NANNA & OLE BISPELUND
2013-10-20, TRANNEL (IRE)
2013-10-02, TRANNEL (IRE)
2013-09-01, TAP ON TRACK (SWE)
DANSK OAKS 2013
2013-08-21, DARCY (DEN)
2013-08-21, BORGEN (IRE)
2013-08-17, FABELLA LÖB
TAP ON TRACK (SWE)
2013-08-07, JAPONICA (SWE)
2013-07-24, TEARDROPS (FR)
2013-07-10, FREE DESPATCH (GB)
2013-07-03, HELLS ANGEL (fr)
2013-06-19, LUCA BRASI (FR)
2013-04-10, TRANNEL (IRE)
2013-04-10, LUCA BRASI (FR)
2013-04-10, MOE GREEN (IRE)
2013-04-03, MOMO BARONE (GB)
2013-01-26, HELLS ANGEL 2-ÅRING HÄST PÅ KLAMPENBORG 2012
2013-01-05, HELLS ANGEL 2-ÅRING HÄST I DANMARK 2012
2012-11-28, TENNESSEE SOUL
2012-11-18, MANOUSTIELÖPNING 2012
2012-10-10, MOE GREEN
2012-09-27, TAP ON TRACK
2012-09-27, VOTER JUVENILE
2012-09-09, TÄBY OPEN SPRINT CHAMPIONSHIP (L) 2012
2012-09-02, DANSK GALOPS AUKTIONSLÖB
2012-08-25, KAY JENSENS PRIS
2012-08-25, CRUZERO
2012-08-05, ELUSIVE TIME
2012-07-25, HELLS ANGEL
2012-07-21, LUCA BRASI
2012-07-21, SVENSKT OAKS
2012-07-14, ELUSIVE TIME
2012-06-30, TOM HAGEN
2012-06-27, RAW SUGAR
2012-06-24, ELUSIVE TIME
2012-06-24, DANSK DERBY 2012
2012-06-13, LUCA BRASI
2012-06-13, HELLS ANGEL
2012-05-30, ZOOMA ZAID
2012-05-16, TOM HAGEN
2012-05-06, TENNESSEE SOUL
2012-05-05, SUMMERTIME
2012-04-28, EXHIBITION
2012-04-25, JUSTICIA
2012-04-21, DARCY
2012-03-31, MANUEL MARTINEZ
2012-01-28, DARCY ÅRETS 2-ÅRING
2011-10-23, TOM HAGEN
2011-09-29, ABSOLUTE SOUL
2011-09-29, BE MY SURPRISE
2011-09-21, MOONLINE
2011-09-07, MOONLINE
2011-09-07, TOM HAGEN
2011-09-07, BE MY SURPRISE
2011-09-07, GREAT CHOISIR
2011-09-04, DANSK GALOPS AUKTIONSLÖB
2011-08-31, BE MY SURPRISE
2011-08-28, DERBY MILE
2011-08-14, VIEJO PERRO
2011-08-07, SKANDINAVISK OPDRÄTNIGSLÖB
2011-07-24, DARCY
2011-07-23, LUCA BRASI
2011-06-26, EXHIBITION
2011-06-26, ELUSIVE TIME
2011-06-19, LUCA BRASI
2011-06-19, VOLANTIN
2011-05-13, LUCA BRASI
2011-05-07, ELUSIVE TIME
2011-04-30, EXHIBITION
2011-04-24, LUCA BRASI
2011-04-16, ELUSIVE TIME
2011-04-16, EXHIBITION
2011-04-13, RIVER SID
2011-02-04, MOE GREEN ÅRET 3 ÅRING
2011-01-28, "DARCY ÅRETS 2-ÅRING"
2011-01-15, MOE GREEN ÅRET HÄST
2010-12-22, GOD JUL och GOTT NYTT ÅR !!!
2010-12-04, Nomineringar Hästgalan på Jägersro 2011
2010-12-03, Elione Chaves ny första jockey i Stall Castro
2010-11-14, SVENSKT KRITERIUM CONSOLATION
2010-11-07, HURRICANE-LÖPNING
2010-10-17, EXHIBITION
2010-10-17, JEUNE FILS
2010-10-02, KEY OF DANZIG
2010-09-30, VIEJO PERRO
2010-09-12, Tattersalls Nickes Minneslöpning (L)
2010-09-09, VIEJO PERRO
2010-09-09, HOLMA ARAMIS
2010-08-31, SIMBAD
2010-08-29, AL NERI
2010-08-19, PIKA
2010-08-08,
2010-07-25, VIEJO PERRO
2010-07-17, AHORA METALIMO
2010-07-11, RIVER SID
2010-07-03, GONE EAST
2010-07-03, MOE GREEN vinner Votrer-Löpning 2010
2010-07-02, DOWNING STREET
2010-06-24, MAL AND DAVE
2010-06-17, RIVER SID
2010-06-15, AHORA METALIMO
2010-06-12, UNA HORA
2010-05-27, DOWNING STREET
2010-05-20, MOE GREEN
2010-05-11, MOE GREEN
2010-05-11, LUCA BRASI VINNER PRAMMS MEMORIAL
2010-04-18, VIEJO PERRO
2010-04-18, LUCA BRASI
2010-04-17, TOPPLISTAN
2010-01-15, UNA HORA "Året 3 åring på Jägersro" 2009
2010-01-01, INCHILINE "Året 3 åring i Danmark" 2009
2009-11-22, LAI LAI vinner Svensk-Novis
2009-11-19, MOE GREEN vinner Tvåårslöpning
2009-11-08, UNA HORA vinner "JOCKEYKLUBBENS AVELSLÖPNING"
2009-10-25, GONE EAST
2009-10-01, EL RATON
2009-09-26, UNA HORA
2009-09-25, LUCA BRASI
2009-09-24, MOE GREEN
2009-09-17, FAT CLEMENZA
2009-09-13, HIGHWAY
2009-09-08, MOE GREEN
2009-09-06, UNA HORA
2009-09-03, SEVILLA
2009-08-30, UNA HORA
2009-08-29, EL RATON
2009-08-09, EL RATON
2009-08-09, HIGHWAY
2009-08-09, KEY OF DANZIG
2009-07-26, SEVILLA
2009-07-24, EXHIBITION
2009-07-23, SHADOWS FALL
2009-07-16, HIGHWAY
2009-07-16, MOE GREEN
2009-07-12, SEVILLA
2009-07-05, GOLDEN METALIMO
2009-07-03, IL PADRINO
2009-06-28, INCHILINE vinner
2009-06-04, DOWNING STREET
2009-06-04, KEY OF DANZIG
2009-05-24, SEVILLA
2009-05-21, INCHILINE
2009-05-19, GREAT CHOISIR
2009-05-19, VETTORI DE SICA
2009-05-19, SAL TESSIO
2009-05-14, VIEJO PERRO
2009-05-07, DOWNING STREET
2009-05-07, VETTORI DE SICA
2009-05-07, SAL TESSIO
2009-05-07, GREAT CHOISIR
2009-04-26, LUCA BRASI
2009-04-26, EL RATON
2009-04-26, IL PADRINO
2009-04-26, JOHNNY OLA
2009-04-18, INCHILINE
2009-04-16, SAL TESSIO
2009-04-16, IL PADRINO
2009-04-04, GREAT CHOISIR med Isadora Karlsson
2009-02-21, ÅRETS GALOPPÖRER 2008
2009-01-09, JÄGERSRO STJÄRNOR HYLLADE PÅ HÄSTGALAN
2008-12-31, GOD JUL 2008
2008-12-29, ÅRETS HÅSTAR I SVERIGE 2008
2008-12-15, HÄSTGALAN PÅ JÄGERSRO 2008
2008-12-14, VETTORI DE SICA 2008
2008-11-09, GOLDEN METALIMO
2008-10-18, INCHILINE vann "VINTERFAVORITTERNES AERESPRAEMIE"
2008-10-12, LUCA BRASI vann
2008-09-28, LUCA BRASI vann
2008-08-10, HIGHWAY vann Tattersalls Malmö Sommarhandicap.
2008-07-27, SEVILLA vann ADA-LÖPNING på GÖTEBORG
2008-07-11, GOLDEN METALIMO vann Derby Trial
2008-05-18, COMPLETO
2007-11-11, CHAMPIONS 2007
2007-09-28, LUCA BRASI
2007-08-23, MUMMY´S LODGE
2007-07-19, "SVENSKT DERBY TRIAL"
2007-06-14, MEDIA HORA vann STIG HOLMS POKAL
2007-05-04, LUCA BRASI vann 2000 Guineas Trial
2007-05-03, MUMMY´S LODGE vann Becky Moss Fillies Mile
2007-05-03, COMPLETO vann igen.
2007-04-20, PREMIÄRDAGENS PÅ JÄGERSRO
2007-04-20, "NORRA SKÅNSKA REGEMENTETS MINNESLÖPNING" 2007
2007-04-20, TROOPER
2007-03-29, COMPLETO vann årets första löpning.
2007-01-14, MEDIA HORA CHAMPION PÅ JÄGERSRO
2007-01-14, YORK STREET ÅRETS ÄLDRE hingst/valack i SVERIGE
2007-01-14, FRANCISCO CASTRO SVERIGES CHAMPION GALOPPTRÄNARE 2006
2006-12-01, "ÅRETS GALOPPTRÄNARE PÅ JÄGERSRO" 2006
2006-12-01, "ÅRETS GALOPPINSATS PÅ JÄGERSRO" 2006
2006-12-01, "ÅRETS TVÅÅRING PÅ JÄGERSRO" 2006
2006-12-01, "ÅRETS ÄLDRE HÄST PÅ JÄGERSRO" 2006
2006-11-12, CHAMPION på Jägersro 2006
2006-11-11, VICTORIA STREET tog sista seger till stallet på Jägersro 2006.
2006-10-14, STUART LITTLE vann "VINTERFAVORITTERNES ÄRESPREMIE"
2006-09-30, STUART LITTLE vann DANSK GALOPS AUKTIONSLOB
2006-09-29, HIGHWAY vann "SKÅNSKA FÄLTRYTTKLUBBENS JUBILEUMSLÖPNING
2006-09-29, MUMMY´S LODGE vann "STIG HOLMS MEMORIAL" 2006
2006-08-13, "PECOIQUEN vann TATTERSALLS MALMÖ SOMMARHANDICAP" 2006
2006-08-13, "MUMMY´S LODGE vann MALMÖ STADS PRIS" 2006
2006-08-13, "PIPOLDCHAP vann igen ZAWAWI CUP" (L)
2006-08-10, "JOEY ZASA vann KAY JENSENS PRIS"
2006-07-17, "YORK STREET vann BREEDERS´ TROPHY STAYER"
2006-05-12, PIPOLDCHAP snabbast i JÄGERSRO SPRINT (L)
2006-05-12, "BE MY WINGS vann NEUSS OPEN MILE"
2005-11-13, JÄGERSROCHAMPIONS 2005
2005-11-10, ARAMUS ÄR TILLBAKA !
2005-09-11, "PIPOLDCHAP" vann Täby Open Sprint Championship (Gr 3) 2005
2005-09-01, ZOOGINA ZAID vann SUMMER FILLIES 2005.
2005-08-07, PIPOLDCHAP vinner igen ZAWAWI CUP (L).
2005-08-07, WALK ON BY vinner Kay Jensen Pris i död löpning.
2005-06-30, Ännu ett banrekord till PIPOLDCHAP.
2005-06-07, YORK STREET vinner lätt "JOCKEYKLUBBENS JUBILEUMSLÖPNING"
2005-05-21, YORK STREET vinner "DANSK 2000 GUINEAS" 2005
2005-04-24, SANTIAGO MATIAS i härlig kamp.
2005-04-24, ZELL AMZEE ZAID överlägset i årsdebut.
2005-01-16, MANDRAKE EL MAGO ÅRET GALOPPÖR 2004.
2005-01-09, "ÅRETS TRÄNARE 2004"
2004-11-21, STOR DAG FÖR NYBLIVNE PAPPAN FRANCISCO
2004-11-21, CHILENSKE MEDIA HORA VAR SUVERÄN.
2004-10-24, ZELL AMZEE ZAID stor favorit.
2004-10-24, HOLMA HI LOVE tog sin tredje raka seger.
2004-10-07, MEDIA HORA överlägsen!!!
2004-09-30, ZELL AMZEE ZAID vinner "Juvenille Fillies"
2004-08-31, ZOOGINA ZAID i KRAFFT SM FÖR 2-ÅRIGA HÄSTAR
2004-08-22, MANDRAKE EL MAGO Skandinaviens bästa galoppör
2004-08-08, DUBLIN RED vinner MALMÖ STADS PRIS
2004-08-08, PIPOLDCHAP vinner "ZAWAWI CUP" (L)
2004-08-08, CHEVELEY PRINCE Vinner
2004-07-01, MANDRAKE EL MAGO vann "VALLEY CHAPEL MEMORIAL"
2004-06-17, ROMA i "ALTAMIRA TRIAL" 2004
2004-06-01, MANDRAKE EL MAGO gjorde det igen !!!
2004-04-18, AVE PIMIENTO vann och är obesegrad på Jägersro i 6 starter !
2004-04-18, MANDRAKE EL MAGO förkrossande i årsdebut.
2004-02-15, ARDBEG vinner SPRINTERFINALEN 2004
2003-11-09, SVENSKT KRITERIUM CONSOLATION / CLASICO-MATRIMONIO
2003-10-05, AVE PIMIENTO obesegrad på Jägersro !
2003-09-28, ARAMUS tog "MALMÖ HÖST HANDICAP" igen !
2003-08-21, Äntligen REX !
2003-08-10, AVE PIMIENTO fantastisk i "MALMÖ STADS PRIS"
2003-08-10, ARAMUS visar sin höga sprinterklass i "ZAWAWI CUP" (L).
2003-07-13, MANDRAKE EL MAGO femma i Berlin
2003-06-03, Imponerande spetsinsatser av MANDRAKE EL MAGO
2003-06-03, ARAMUS gick inte att stoppa i TÄBY VÅRSPRINT (L)
2003-05-08, Mandrake El Mago vinner Pramms Memorial
2003-05-04, Aramus fyra i Victor Chandler Palace House Stakes (Gr 3)
0000-00-00, TOM HAGEN